wicca, poganie, neopoganie, modlitwa Dryghtyn

Poradnik doboru biżuterii - biżuteria a typ urodyHurtownia Biżuterii Nostra  | KontaktPoradnik doboru biżuterii w zależności od typu urody

Jak dobrać biżuterię

Typy urody


Dobór biżuterii podlega określonym zasadom. Uzależniony jest od naszej fizjonomii oraz od przeznaczenia samej bizuterii. Podział fizjologiczny opiera się na podziale na kształ oraz na "temperaturę" determinującą przypisanie karnacji do odpowiedniej pory roku. Pora roku wyznacza grupy kolorów kamieni oraz metali współgrających kolorystycznie z karnacją. Po ustaleniu kolorystyki skupimy sie na okresleniu typu twarzy.

Wiosna
pani wiosna, bizuteriaKobieta z typem urody wiosna charakteryzuje sie ciepłym kolorytem skóry i łatwo sie opala. Opalenizna zwykle długo sie utrzymuje, ten typ cery często posiada piegi. Kolory oczu to niebieski z ciepłymi brązowymi lub żółtymi plamkami, jasno brązowy, zielony, turkusowy, szampański. Kolor włosów to paleta brązów od jasno do ciemnobrązowego. Cera pani wiosny jest brzoskwiniowa lub morelowa, wydaje sie przeźroczysta (jak kość słoniowa). Kolejną cecha jest delikatna, raczej jasna oprawa oczu.

Dla pani wiosny zaleca się ciepła, pastelową oprawę. Odpowiednia biżuteria dla pani wiosny:
kamienie zalecane to perły écru lub łososiowe, cyrkownie szampańskie, kryształy Svarowskiego pomarańczowe, cytrynowe, beżowe, morelowe lub zadymiane, bursztyny słoneczno-cytrynowe lub jasno zielone, popadające w pomarańcze lub pastelowe zielenie korale.

Zalecane metale to złoto, srebro, białe złoto i srebro pozłacaneLato
pani lato, bizuteria Pani lato charakteryzuje się chłodnym typem urody. Jej skóra ma lekko błekitny odcień, cera jest delikatna, mleczna, zdaza sie również że jest różowa. Ten typ cery łatwo sie opala, a piegi mają kolor szarobrzowy. Kolor włosów wacha się od średniego blądu do średniego brązu. W dzieciństwie panie z tym typem urody były blondynkami. Oczy moga być koloru jasnoniebieskiego, szaroniebieskiego, szarozielonego, niebieskozielone, piwne lub jasnobrązowe. Oprawa oczu jest średnio nasycona. Na zmiany temperatury ten typ cery reaguje sinieniem.

Dla pani lato odpowiednie są dwa zestawy kolorystyczne - jeden z nich pozostaje w harmonii z urodą, drugi bazuje na kontraście.
Zestaw harmonijny:
Kamienie współgrające to kamień księżycowy, perła, labradoryt, kryształy w kolorach błekitnym, białym, granatowym lub pistacjowym, szafiry, opale, lapis, lazuri, karneol lub krzemień pasiasty. biżuteria odpowiednia dla pani lato:
Zalecane metale: żółte złoto, białe złoto, srebro, platyna, tytan
Zestaw kontrastowy:
Barwiony na kolor magnetyny, cyjanu lub ultramaryny agat, onyksy, ametysty.Jesień
pani jesien, bizuteria Pani jesień posiada goracy typ urody. Charakteryzuje się jasną, bladą, a nawet przeźroczystą cerą z rudymi piegami. Karnacja jest intensywna, kolor cery brzoskwiniowy. Cera pani jesień źle znosi słońce, jej skóra jest oporna na opalanie. Kolor włosów jest rudy, marchewkowy, miedziany, kasztanowaty lub bląd w odcieniu złocistym. Oczy pani jesieni są intensywne i nascone, błyszczące. Ich kolor może być jasnobłękitny, stalowy, niebieskozielony, bursztynowy - czasami wystepują plamki na tęczówce. biżuteria odpowiednia dla pani jesień:

Zalecane kamienie: bursztyny w kolorze miodowym, wiśniowym, zielonym, koniakowym, korale, kryształy svarowskiego w kolorze złocistym, żółtym lub tęczowym, malachity, markazyty, czerwone lub pomarańczowe jaspisy, agaty barwione na ciepłe kolory, karneol w ciepłych odcieniach brązu.

Zalecane metale: złoto, miedź, srebro w postaci czystej oprawy dla kamieni, srebro pozłacane.

Zima
pani zima, hurtownia bizuterii Pani zima może wystepować w bardzo kontrastowej odmianie Królewny Śnieżki. Ta odmiana charakteryzuje sie porcelanową jasna twarzą, ciemnymi - czesto czarnymi - wlosami, jej cera jest niepodatna na opalanie. Oczy niebieski z ciemna oprawą, odcień skóry błękitny.
Mniej kontrastową odmianą pani zimy jest cyganka. Ta odmiana łatwo sie opala na brązowo, a jej cera pozbawiona jest piegów. Włosy cyganki mieszczą się w przedziale od średniego brązu do czerni. Oczy są czystobrązowe przechodzące w czerń, silnie oddzielona tęczówka od białka.

biżuteria odpowiednia dla pani zima:

Zalecane kamienie: kryształ górski, cyrkonie w kolorach białym, czarnym lub czerwonym, ametysty w kolorach o nasyconych barwach, różowe karneole, białe i czarne perły, perłopław fioletowy.

Zalecane metale: białe złoto, platyna, tytan, srebro.
Dobór biżuterii

W otoczeniu pięknych rzeczy oferowanych przez salon jubilerski czujemy się otoczeni pieknymi rzeczami, a wybór wydaje się prosty. Zwykle mamy już pewne wyobrażenie tego, co chcemy sobie kupić, jednak czasami okazuje się, że biżuteria choć piękna powoduje dyscharmonię. Czasami chodzi o dopasowaną wykwintną kolię nie pasującą do krótkiej szyi, zaburza anatomię sprawiając wrażenie pozbawienia nas fragmentu ciała. Biżuteria jest ważnym elementem naszej garderoby i analogicznie do doboru ubrań jej wybór powinien podlegać okreslonym zasadom. Celem jest dobre samopoczucie i dobry wygląd.

Sprecyzujmy więc zasady, które pomogą dobrać najodpowiedniejszą biżuterię dla konkretnej osoby.

Aspekty doboru biżuterii w kontekście fizjonomii

Kolczyki

Twarz owalna

Twarz owalna to najbardziej uniwersalny typ urody, umozliwiający noszenie każdego rodzaju biżuterii, w tym kolczyków. Osobom z długimi włosami zaleca się noszenie kolczyków z zapięciem angielskim lub na sztyfcie, a najlepsze do sztyftów są tak zwane "baranki" na sylikon - bezproblemowe przy zakładaniu i ściąganiu. Nalezy też zwrócic uwagę czy kolczyki na "długich uszkach" maja zabezpieczenie w przypadku ich zakupu. Kolczyki dobieraj kierując się temperaturą swojej urody.Twarz okrągła

Osobom z twarzą okrągłą zaleca się noszenie podłużnych fasonów kolczyków. Gramaturę i masę wyrobu dobiera się w odniesieniu do budowy ciała. Osoby o nadmiarze tkanki tłuszczowej powinny nosić biuterię o zdecydowanie podłużnych kształtach. Dla osób o długich włosach zaleca się noszenie kolczyków z zapięciem angielskim lub na sztyfcie.Twarz pociągła

Jeżeli masz pociągła twarz niewskazane jest noszenie kolczyków podłużnych, ponieważ optycznie wydłużają twarz. Do takiej twarzy są najodpowiedniejsze kolczyki "przy uchu", przy czym mogą być dowolnej wielkości. Nalezy starać się unikać noszenia kolczyków dłuższych niż 3-4 cm.Twarz kwadratowa

Podobnie jak w przypadku twarzy okragłej nalezy jej nadać optycznie wrażenie smuklejszej. Podobnie wic dobieramy kolczyki bazując na budowie ciała. Najlepiej dobrane będą kolczyki o delikatnych, lekko zaokrąglonych formach.Twarz w kształcie gruszki

Nalezy unikać kolczyków w kształcie łezki.

Łańcuszki, naszyjniki, wisiorki

Dobierając naszyjnik bierzemy pod uwagę nasz wzrost, długoć szyi oraz gabaryty.

Krótka szyja

W przypadku krótkiej sszyi nalezy unikać ogato zdobionych kolii, w szczególności otaczających szyję. Zaleca się noszenie delikatnych łańcuszków z wisiorkami. Jeżeli decydujesz sie na kolię, to powinna ona opadać na obojczyk lub miedzy piersi z zachowaniem odstepu między kolią a początkiem szyi nie mniejszą niż 4,5 cm.Krótka i gruba szyja

W przypadku krutkiej i grupej szyi zaleca się noszenie kolii opadającej w przedziałem między piersiami, najlepiej rozświetlającej - polerowane srebro, kryształy, bursztyny. Dzieki temu uzyskuje się efekt optycznego wydłużenie sylwetki w tej partii ciała.Szyja łabędzia

W przypadku osób o szyi łabędziej kolie okalające szyję sprawiają, że nosząca je osoba wyglada zniewalająco. Dozwolone jest noszenie wszystkiego bez ryzyka zaburzenia harmonii.

Komplety

Elegancji i dostojeństwa dodaje biżuteria noszona w jednym stylu, najlepiej kupiona jako komplet.

Gabaryty

Jeżeli jesteś dużą koietą możesz nosić biżuterię w dowolnym rozbiaże, także extrawagancką. Przez duża kobieta rozumiemy osobę o miseczce typu duże B, mająca 168 cm wzrostu i ważącą 70 kg.

Jeżeli jesteś filigranowa i niska nie powinnas nosić dużej biżuterii. Ewentualnie możesz się pokusic na jedną dużą rzecz w rodzaju bransolety, wisiorka lub kolczyków.

Broszki

Broszki są uniwersalne dla wszystkich kobiet. Można je nosić przypięte do kołnierzy bluzek, po lewej stronie klatki piersiowej poniżej obojczyka, przypinać do kapeluszy lub klap marunarek lub płaszczy.

Dobieranie biżuterii - uwagi końcowe

Zawsze dobieramy biżuterię zgodnie z jej przeznaczeniem. Kolia wysadzana przepychem kamieni stanowi kulminacyjny punkt stroju wieczorowego nie jest odpowiednie do chodzenia na co dzień.

Przerost formy czasami wpływa negatywnie. Zawsze należy dążyc do harmonii, biżuteria musi być dopasowana do budowy ciała, kształtu twarzy i długości szyi.

Odpowiednio dobrana biżuteria, w szczegolności biżuteria srebrna, może znacząco podkreślić walory estetyczne określonego typu urody. Każda hurtownia biżuterii i każdy salon jubilerski powinny oferować bizuterię przeznaczoną dla każdego typu urody

Ksiezyc
Bogowie Wicca
okultyzm